Donacija „Barry Hall“

U suradnji i na preporuku prof. dr. sc. Barryja Smitha s University of Birkbeck, Velika Britanija i prof. dr. sc. Dunje Jutronić s Univerze u Mariboru, Zaklada se uključila u realizaciju primanja donacije 460 knjiga iz područja filozofije koje su gospodin Jim Hall i gospođa Dorothy Hall namjeravali donirati jednom od Odsjeka za Filozofiju u Republici Hrvatskoj. Riječ je o privatnoj biblioteci njihovog preminulog sina Barryja Halla, koji je dio svoga stručnog rada proveo u Hrvatskoj na IUC-u u Dubrovniku.
Zaklada je izabrana kao primatelj donacije, posrednik u organiziranju i prihvatu donacije, čije je, prema želji obitelji Hall, krajnje odredište trebao biti Odsjek za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.