Volonteri

ZaklStudentski dan volonterkeada Sveučilišta u Rijeci uključuje volontere u razne svoje aktivnosti. Najčešće je riječ o jednokratnim akcijama u kojima studenti – volonteri informiraju posjetitelje različitih manifestacija (poput Smotre Sveučilišta, Sajma novih tehnologija, KamovFesta i sl.) o Zakladi i njenim aktivnostima, te rade na promociji Zaklade putem prodaje promotivnih materijala (majica, blokova, slika, kalendara,..).

Osim jednokratnih akcija, Zaklada već dvije godine za redom obilježava Međunarodni Dan volontera volonterskom akcijom nastavnog i administrativnog osoblja te studenata Sveučilišta u Rijeci pod nazivom „Sveučilištarci volontiraju“. Prve godine obilježavanja ovog dana volonteri Sveučilišta u Rijeci uređivali su prostor Klinike za neurokirurgiju Kliničkog bolničkog centra Rijeka (Lokalitet Sušak) dok je akcija 2009. godine organizirana u suradnji s Lions klubom Rijeka te Odjelom za djecu s oštećenjem vida Osnovne škole Pećine, a volonteri su sudjelovali u radionicama izrade taktilnih slikovnica za slijepu djecu predškolskoga uzrasta koja za svoj rad nemaju gotovo nikakvih didaktičkih materijala.

Više o akcijama možete pročitati ovdje:
Sveučilištarci volontiraju 2008.
Sveučilištarci volontiraju 2009.
Sveučilištarci volontiraju 2010.

Zahvaljujemo svim Zakladinim volonterima na uloženom vremenu i trudu!

Ukoliko želite postati volonter Zaklade Sveučilišta u Rijeci ispunite prijavnicu te je pošaljite na zaklada@uniri.hr.