Održana svečana dodjela godišnjih nagrada Zaklade

Godišnje nagrade Zaklade dodjeljuju se zbog posebnih zasluga u znanstvenoistraživačkom / umjetničkom i nastavnom radu te u javnoj djelatnosti koja za cilj ima promociju, širenje i primjenu rezultata znanstvenoistraživačke djelatnosti / umjetnosti.

Svečana dodjela nagrada za akademsku godinu 2009./2010. održala se u srijedu 20. travnja 2011. godine u Auli magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci.

Goste i nagrađene pozdravili su ravnateljica Zaklade doc. dr. sc. Sanja Barić, rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin i zamjenik gradonačelnika grada Rijeke g. Miroslav Matešić. Nagrađenima su nagrade dodijelili predsjednik Upravnog odbora Zaklade prof. Ivan Frančišković i ravnateljica Barić.
U ime nagrađenih, prisutnima se obratio prof. dr. sc. Mehmed Čaušević, dobitnik nagrade za životno djelo.

Za glazbeni dio svečanosti pobrinula se vokalna skupina Octachord koja je nazočne oduševila svojim nastupom.