Sveučilištarci volontiraju 2010.

Zaklada Sveučilišta u Rijeci je, treću godinu za redom, obilježila Međunarodni dan volontera (5.12.) akcijom "Sveučilištarci volontiraju". Ovogodišnja akcija organizirana je u suradnji sa Franjevačkim svjetovnim redom Trsat u vidu pružanja potpore socijalno najugroženijim Riječanima. Četrdeset volontera iz akademske zajednice sudjelovalo je u prodavanju časopisa o beskućništvu i srodnim društvenim temama „Ulične svjetiljke“ zajedno sa korisnicima riječkog Prihvatilišta za beskućnike „Ruže sv. Franje“, sudjelovalo u kreativnim radionicama volontera i korisnika Prihvatilišta, kao i ličenju budućeg prostora Socijalne samoposluge.
Više o navedenoj akciji možete pročitati ovdje.