Uspješno održana i 5. Škola održivog razvoja!

Prigodnom foto-retrospektivom ranijih izdanja Škole, u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke, u petak 17. listopada svečano je otvorena jubilarna „5. Škola održivog razvoja“, neformalna edukacija namijenjena studenticama i studentima Sveučilišta u Rijeci, osmišljena 2009. godine tijekom Zakladine edukacije „Znanjem do sredstava, znanjem za Europu“, a koju već nekoliko godina vrlo uspješno organiziraju članice Udruge EU klub, čiji je Zaklada suosnivač.

Nakon pozdravnih govora predsjednice Udruge EU klub Ivane Vretenar, voditeljice projekta Lee Perinić, te ravnateljice Zaklade Sveučilišta u Rijeci, doc. dr. sc. Ive Rinčić, zanimljiva uvodna predavanja održali su g. Zoran Skala, koji se preko dvadeset godina aktivno bavi temama održivog razvoja, te viši asistent Tehničkog fakulteta u Rijeci, dr. sc. Vedran Kirinčić. Drugoga dana edukacije polaznici su se uputili na cjelodnevnu terensku nastavu koja se održala na Recikliranom imanju Vukomerić – edukacijskom centru za permakulturu i tehnologije održivog razvoja, smještenom u blizini Velike Gorice.

„ Škola održivog razvoja“ ove je godine okupila 25 studenata sa čak 10 različitih fakulteta riječkog Sveučilišta, dok je sveukupno ovu školu završilo već preko stotinu studentica i studenata. Radi važnosti tematike održivog razvoja koju su uz Zakladu Sveučilišta u Rijeci tijekom proteklih prepoznali i brojni drugi podupiratelji i sponzori, „Školi održivog razvoja“ koja je do sada gotovo i sama već postala održiva, želimo još mnogo uspješnih izdanja!