Zaklada Sveučilišta postala članicom mreže Anna Lindh Fondacije

Zaklada Sveučilišta u Rijeci postala je članicom međunarodne mreže Anne Lindh Fondacije za promicanje dijaloga među kulturama euromediteranske regije.

ALF djeluje kao Mreža nacionalnih mreža civilnoga društva, okupljajući organizacije civilnoga društva i javne ustanove iz različitih područja aktivnosti. Sa sjedištem u Aleksandriji, u Egiptu, ALF je prisutan u više od 40 zemalja.

Partneri ALF-a su Alijansa civilizacija Ujedinjenih naroda; Organizacija Ujedinjenih naroda za obrazovanje, znanost i kulturu (UNESCO), Vijeće Europe, Organizacija za obrazovanje, kulturu i znanost Arapske lige (ALECSO) i Islamska organizacija za obrazovanje, znanost i kulturu (ISESCO).

Zaklada osigurava financijske potpore od 20 000 do 100 000 Eura za provedbu zajedničkih projekata i programa kojima je cilj unapređivanje dijaloga među kulturama, razvijanje tolerancije i razumijevanje različitosti. Natječaj je otvoren za partnerske projekte i programe za 43 zemlje članice mreže.

Više informacija o Anne Lindh Fondacije možete pronaći ovdje.