Predstavnica Zaklade na stručnom savjetovanju Hrvatske zajednice županija

big_58d3a0b461974

Potaknuti dobrim radom, ali potrebom neprestanog usavršavanja znanja i vještina, Hrvatska zajednica županija je ove godine pokrenula program Savjetovanja, a koji je već prve godine pokazao veliki interes.

Savjetovanje je zamišljeno kao okupljanje predstavnika institucija i županijskih uprava te je tematski podijeljeno u nekoliko paralelnih predavanja. Tijekom dva dana stručnih edukacija polaznici su radili na znanjima i vještinama iz područja protokola, javne nabave, aktualnosti u odlučivanju i upravljanju pomorskim dobrom te antikorupciji i sukobu interesa.

Predstavnica Zaklade Sveučilišta u Rijeci, Andrea Laurić sudjelovala je u školi protokola u kojoj su svoja stručna iskustva prenijeli Ermina Duraj – voditeljica Kabineta Župana – službe za odnose s javnošću i protokol Primorsko-goranske županije, Kristina Mamić – voditeljica Odsjeka za protokol Zagrebačke županije i Dražen Dretar – voditelj Ureda za odnose s javnošću i protokol Grada Varaždina.

Stručno savjetovanje se održalo 23. i 24. ožujka u Poreču.