Poziv na 5. Donatorsku aukciju slika

POZIVNICA - Donatorska aukcija slika

Zaklada Sveučilišta u Rijeci i Metis d.d. petu godinu organiziraju aukciju slika s ciljem prikupljana sredstava za potrebe institucija u sustavu socijalne skrbi, te razvojne ciljeve Zaklade i Sveučilišta povezujući poslovni svijet i znanje kroz filantropiju i kulturu doniranja.

Prethodnim aukcijama prikupljeno je više od 350 tisuća kuna, a iznosi su distribuirani različitim institucijama – Centru za rehabilitaciju Rijeka, Klinici za pedijatriju KBC-a Rijeka, Domu za starije bolesne psihičke osobe Turnić i Dječjem domu Ivane Brlić Mažuranić. Prošle godine dio sredstava namijenjen je i Zakladinom fondu Studenti za društvo znanja iniciranim kao model povezivanja potreba realnog sektora i Sveučilišta (trenutno aktivni projekt Realizator 2017.).

Ove godine sredstva se prikupljaju za područje zdravstva, socijalne skrbi, obrazovanja i umjetnosti, odnosno četiri institucije – Dječju bolnicu Kantrida, Dnevni centar za rehabilitaciju Slava Raškaj, Zakladu Sveučilišta u Rijeci, te Akademiju primijenjene umjetnosti u Rijeci.

Press konferencija povodom aukcije slika bit će održana 4. prosinca s početkom u 11 sati u Informativnom centru Grada Rijeke RI INFO. Sudjeluju Ankica Sušić, prof. ravnateljica Centra za rehabilitaciju Slava Raškaj, izv. prof. art. Anton Vrlić, ak. slikar, predstojnik Katedre za slikarstvo, Akademija primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, Dorotea Pešić – Bukovac, voditeljica projekata Metis d.d., izv. prof. dr. sc. Iva Rinčić – ravnateljica Zaklade Sveučilišta u Rijeci i prof. dr. sc. Sandro Dessardo, dr. med. – predstojnik Klinike za pedijatriju KBC Rijeka.

Donatorska aukcija bit će održana 6. prosinca 2017. u konobi Tarsa s početkom u 19 sati. Svi ste pozvani!