15 priča za 15 godina – u pripremi monografija Zaklade

Zaklada je prošle godine obilježila 15 godina rada, te je osim prigodnih događanja krenula i s izradom monografije u kojoj bi objedinjeno prikazala rezultate svog rada.

Pod radnim naslovom Rijeka filantropije: 15 priča za 15 godina Zaklade Sveučilišta u Rijeci monografija će biti koncipirana kroz 15 poglavlja, odnosno odabranih priča iz Zakladine povijesti, te informativno, ali i inspirativno ispričati priču o riječkoj sveučilišnoj, ujedno i urbano – regionalnoj filantropiji.

Trenutno smo u procesu prikupljanja i obrade podataka te uređivanja monografije, nakon čega slijedi dizajn, lektura, prijevod i tisak, a planirano je da monografija bude dostupna dvojezično, te naknadno u pdf. formatu na mrežnim stranicama Zaklade.