Brošura “Nevidljive sile” dostupna online

Zaklada-Sveucilista-u-Rijeci_27.09.2018_038-e1538473867230

Zaklada Sveučilišta u Rijeci završnicu projekta Nevidljive sile: žene koje su oblikovale naš grad obilježila je inovativnim izdanjem istoimene blok-brošure.

Blok-brošura objedinjuje biografske tekstove tematiziranih žena u sklopu javnih tribina održanih u svibnju i lipnju 2017., a one su Ada Felice-Rošić i Nada Šilović u području arhitekture, Radmila Matejčić i Vanda Ekl u kulturi, Vesna Švarcer i Neda Stipčić Šolić u znanosti, te Neda Andrić u području javnog djelovanja. Tekstove potpisuju Lidija Butković Mičin, Marijan Bradanović, Daina Glavočić, Marta Berčić i Neven Šantić.

Kako je istaknula ravnateljica Zaklade Iva Rinčić, naslov blok-brošura nastao je zbog dvostruke uloge: one funkcionalne te one edukativno-inspirativne, napravljene kao poticaj novog i drugačijeg iščitavanja riječke prošlosti, a konačno pisanja riječke budućnosti.

Online verzija brošure dostupna je na POVEZNICI.