Poziv na sudjelovanje u online konferenciji projekta TeRRIFICA

1st TeRRIFICA Online Conference_banner Social Media

Prva TeRRIFICA online konferencija Co-creation and Climate Action. How people can have an impact on climate adaptation and mitigation? održat će se 22. svibnja 2019. od 10 do 14 sati. Besplatna registracija moguća je putem e-maila na hannah.hoff@uni-vechta.de.

Konferencija će započeti izlaganjem dr. Angele Connelly (Sveučilište u Manchesteru), te ponuditi primjere dobre prakse iz šest pilot regija u Bjelorusiji, Francuskoj, Njemačkoj, Poljskoj, Srbiji i Španjolskoj koje kombiniraju procese zajedničkog stvaranja s prilagodbom klimatskim promjenama i strategijama ublažavanja.

Konferenciju organizira Science shop Vechta (Sveučilište Cloppenburg u Vechti) u okviru projekta H2020 TeRRIFICA, gdje osam europskih institucija surađuje na poticanju kompetencija za prilagodbu i ublažavanje klimatskih promjena u različitim europskim regijama s posebnim naglaskom na odgovorna istraživanja i inovacije.

Više informacija dostupno je ovdje.