Akademska zajednica u prometnoj preventivi

Projekt „Akademska zajednica u prometnoj preventivi“ nastavak je prošlogodišnjeg projekta Zaklade „In memoriam Jasmina Čelica“. Provodio se u razdoblju od listopada 2008. do rujna 2009. godine u suradnji s Autoklubom Rijeka i Studentskim savjetovališnim centrom.

Projekt „Akademska zajednica u prometnoj preventivi“ pokrenut je s ciljem poboljšanja kvalitete prometne edukacije i preventive kroz edukaciju studenata Sveučilišta u Rijeci za provedbu programa prometne preventive Autokluba Rijeka „Sekunda koja mijenja život“ (program odobren od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta) kao i izrada i primjena priručnika za pružanje psihološke pomoći članovima obitelji stradalih u prometu i ostalima kojima je potrebna intervencija u kriznim situacijama vezanim uz prometne nesreće.
Projektne aktivnosti moguće je podijeliti u dvije osnovne kategorije: edukacija i preventiva te psihološka pomoć, a u sklopu projekta se održao i okrugli stol na temu „Novi pristup sigurnosti u prometu“.