(Do)živjeti drugačije

Mali Salon, Korzo 24, Rijeka
18. – 28. studeni 2007.

Likovna radionica i izložba "(Do)živjeti drugačije" održane su u okviru projekta "Studenti volontiraju". Cilj je bio senzibilizirati studente, ali i javnost, za potrebe slabovidnih i slijepih osoba i omogućiti njihovo puno sudjelovanje i u umjetničkom aspektu života.

Izložba je okupila radove namijenjene slabovidnim i slijepim osobama, nastale na likovnoj radionici (Do)živjeti drugačije. Radionica je održana u ožujku 2007. godine na poticaj  tadašnje ravnateljice Zaklade Sveučilišta, prof. dr. sc. Snježane Prijić-Samaržija, u suradnji s Akademijom primijenjenih umjetnosti u Rijeci. Sudjelovali su studenti 1. i 2. godine Akademije, koji su kroz predavanja i praktične vježbe upoznavali način na koji percipiraju slabovidne i slijepe osobe.