Prikupljeno više od 40 slika za sutrašnju donatorsku aukciju
Ured Zaklade Sveučilišta u Rijeci posljednjih dana asocira na kreativnu oazu ili umjetnički atelijer. Pristigao je veliki broj slika, točnije 48 s umjetničkim fotografijama. Sve je spremno za sutrašnju tradicionalnu aukciju koja se održava četvrtu godinu u organizaciji Zaklade i tvrtke Metis d.d.
Kao i prethodnih godina, Metis d.d. je osigurao slike i kalendar-slike umjetnika Nenada Petronia, dok je Zaklada ostvarila suradnju s AK Rijeka i djelatnicima i studentima Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, posebice izv. prof. art. Antonom Vrlićem, red. prof. art. Zdravkom Milićem i red. prof. art. Goranom Štimcem.
Natječaj za radno mjesto
Zaklada Sveučilišta u Rijeci raspisuje natječaj za radno mjesto “Asistent/ica za natječaje i projekte” (m/ž).
Najava 4. Donatorske aukcije slika i poziv na donaciju umjetničkih radova
Zaklada Sveučilišta u Rijeci i Metis d.d. četvrtu godinu za redom organiziraju aukciju slika s ciljem prikupljana sredstava za potrebe institucija u sustavu socijalne skrbi, te razvojne ciljeve Zaklade i Sveučilišta povezujući poslovni svijet i znanje kroz filantropiju i kulturu doniranja.
Prethodnim aukcijama prikupljeno je više od dvjesto tisuća kuna, a iznosi su distribuirani različitim institucijama, Centru za rehabilitaciju Rijeka, Klinici za pedijatriju KBC-a Rijeka, Domu za starije bolesne psihičke osobe Turnić i Dječjem domu Ivane Brlić Mažuranić. Prošle godine dio sredstava namijenjen je i Zakladinom fondu Studenti za društvo znanja iniciranim kao model povezivanja potreba realnog sektora i Sveučilišta (trenutno aktivni projekt Realizator 2016.).
Poziv na završu konferenciju RRI Tools projekta
Responsible Research and Innovation (RRI) Tools projekt, u kojemu Zaklada Sveučilišta djeluje kao partnerska organizacija, postupno ulazi u završnu fazu. Uz rastuću zajednicu koju sada čini više od 800 pojedinaca, nedavno je objavljena i najnovija verzija seta alata za odgovorno istraživanje i inovacije.
Ova otvorena, online platforma nudi više od 500 priručnika, smjernica, primjera dobre prakse, izvještaja i članaka, a inicirana je kako bi pomogla znanstvenicima širom Europe da istražuju na etički prihvatljiv i društveno održiv način.