Voda

Projekt „Voda“ bio je dio šireg projekta „Institucionalni i organizacijski razvoj Zaklade u cilju razvijanje regionalne politike Primorsko-goranske županije“ kojeg Zaklada provodi uz financijsku potporu Primorsko-goranske županije, a koji se provodio u periodu od siječnja do travnja 2008. godine.
Ovaj projekt zamišljen je kao interdisciplinarni projekt razvoja svijesti o održivom razvoju kod studenata te unutar lokalne i regionalne zajednice s posebnim naglaskom na važnost očuvanja vodnih resursa. Projekt je proveden u partnerstvu s Festivalom znanosti Rijeka, čija je i tema 2008. godine bila „Voda“ te Akademijom primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci.
Tijekom projekta proveden je niz multimedijalnih radionica sa studentima Akademije primijenjenih umjetnosti tijekom kojih su se isti uključili u izradu i montažu filmova na temu „Voda“.