Zaklada suorganizator javne tribine VOLIM GRAD KOJI DONIRA

Javna tribina ”VOLIM GRAD KOJI DONIRA” održat će se  u petak, 29. svibnja 2015. s početkom u 12.30 sati

u Vijećnici Grada Rijeke.

Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske dodijelilo je timu KBC-a Rijeka na čelu s prof. dr. sc. Željkom Županom 26. svibnja 2015. priznanje za višegodišnje najbolje rezultate u donatorskom programu u Hrvatskoj. Na tribini sudjeluju: prof. dr. sc. Željko Župan, ravnateljica Zaklade Sveučilišta u Rijeci i docentica na Medicinskom fakultetu u Rijeci doc. dr. sc. Iva Rinčić (bioetički aspekti transplantacije) te tri studentice: Iva Majurec, studentica medicine i tajnica riječke Podružnice CroMSIC-a (medicinski aspekti i programi donatorstva); Ivana Prica, studentica prava (pravni aspekti transplantacije) i Maja Bulatović, studentica filozofije (etička pitanja vezana uz transplantaciju). Tribina je posvećena jačanju svijesti o važnosti darivanja organa te rasvjetljavanju pitanja povezanih s navedenom problematikom. Također, članovi CroMSIC-a Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci upoznat će javnost sa svojim budućim aktivnostima koje će biti posvećene promociji doniranja organa unutar srednjoškolske i studentske populacije grada Rijeke. Tribinu moderira Elvira Marinković Škomrlj.