Čestitke pobjednicima 3. Akademskog zeca i objava konačnih rang lista

U subotu, 14. svibnja 2016. na kastavskim šetnicama održana je treća po redu utrka Akademski zec u organizaciji Zaklade Sveučilišta u Rijeci, Riječkog športskog sveučilišnog saveza i Grada Kastva. Unatoč kišovitom vremenu, ovogodišnju trail utrku pamtit ćemo po rekordnom broju prijavljenih i proširenju na čak tri staze.

Cilj ovog projekta bio je potaknuti studente i djelatnike Sveučilišta, ali i građane, na kretanje i druženje u prirodi, te unapređenje zdravog načina života. Također, cilj je unaprijediti suradnju između akademske i lokalne zajednice odnosno uključiti lokalnu zajednicu u sveučilišne aktivnosti.

O uspješnosti navedenog svjedoči preko 130 sudionika utrke, a strukturu prijavljenih najveći dio čine studenti, potom građani i građanke, obitelji, šetači, te ozbiljni rekreativci. Odmah nakon, utrku su pohodili u velikom broju i sveučilišni djelatnici s raznih fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Trčali smo kao pojedinci i u grupama, na čak tri staze prilagođene svim razinama sudionika – Puž 5km, Zec 10km i Srna 16km. Akademskog zeca obilježila je i sjajna atmosfera na utrci i tijekom zajedničkog druženja, a zbog svega navedenog, sa sigurnošću možemo reći da se već sada radujemo sljedećoj ediciji 2017.

Još jednom srdačno čestitamo svim podržavateljima i prijateljima, sudionicima te pobjednicima i pobjednicama utrke!

POBJEDNICI TRAIL UTRKE AKADEMSKI ZEC 2016.

PUŽ (5km)

1. Ljiljana Pavlović 30:00min
  2. Tim Roberta – Ivona Gudec & Ines Košpo (37:00)
  3. M&S&M – Martina Prodan & Marin Prodan 39:00min)

ZEC (10km)

1. Veronika Erlić (45:00min)
  2. Igor Ružić (49:00min)
  3. Luka i Marin – Luka Vadlja i Marin Rubinić (51:00min)

SRNA (16km)

1. Igor Lulić (1:10:00)
  2. Jan Mastrović (1:10:30)
  3. Ivan Sulovsky (1:12:00)

Konačne rang liste dostupne su na sljedećoj poveznici – Akademski zec 14. svibnja 2016. – Rang lista.