Zaklada na Korzu

Ukoliko ste prolazili po riječkom Korzu u proteklih dva tjedna zasigurno ste vidjeli izložbu o Sveučilištu u Rijeci čiji je dio i Zaklada. Sveučilište u Rijeci ove godine obilježava 385 godina visokog obrazovanja u Rijeci i 45. obljetnicu svojeg osnutka. Tim je povodom u sklopu cjelogodišnjeg bogatog programa pripremljena i izložba suvremenih plakata koja je danas 12. listopada postavljena na postamentima na Korzu.

Kroz 20 plakata, izloženih na deset postamenata na glavnoj riječkoj šetnici građani mogu dobiti ključne informacije o Sveučilištu u Rijeci, njegovim fakultetima, odjelima, centrima,studentima i studentskim udruženjima, kao i o nekim zanimljivostima vezanim uz povijest razvoja Sveučilišta. Zainteresirani građani mogu steći uvid u svojevrsnu ”osobnu kartu” suvremenog sveučilišta koje u njihovom gradu djeluje već 45 godina.

Izložbu je moguće pogledati još samo do sutra 26. listopada, a pod ostalim sastavnicama nalaze se i podaci o posljednjih 15 godina naše Zaklade.

izl19 (002)