Oproštaj od utrke Akademski zec

Utrka, Akademski zec

Zaklada Sveučilišta u Rijeci, u suradnji s Riječkim športskim sveučilišnim savezom (RŠSS) i Gradom Kastvom od 2014. organizira utrku Akademski zec na kastavskim šetnicama. Utrka je pokrenuta ususret Europskim sveučilišnim igrama kojima je Rijeka bila domaćin 2016.

Do 2018. godine ukupno je održano pet edicija, s više od 300 sudionika. Cilj projekta bio je potaknuti studente i djelatnike Sveučilišta na kretanje i druženje u prirodi, unapređenje zdravog načina života, ali i suradnju između akademske i lokalne zajednice, odnosno uključiti lokalnu zajednicu u sveučilišne projekte.

Nakon pet godina organizacije utrke, sporazumno je odlučeno kako će Grad Kastav i Zaklada Sveučilišta suradnju nastaviti u novom smjeru, na dinamičnim projektima vezanim uz mlade i studente.

S veseljem ćemo pamtiti sve lijepe trenutke utrke i ovim putem zahvaljujemo svima koji su bili dio nje!