Predstavljena Realizator 2019. poslovna rješenja

U srijedu, 11. prosinca 2019., u Znanstveno tehnologijskom parku Step Ri, održan je Pitching Day Competition, velika završnica case study natjecanja Realizator 2019.

Čak 43 studenata i studentica sastavljenih u 18 timova predstavilo je svoja rješenja poslovnih slučajeva u obliku dinamičnog 3-minutnog pitcha.

U uvodnim govorima, ravnateljica Zaklade izv. prof. dr. sc. Iva Rinčić i direktora za razvoj poslovanja Step Ri-a Neven Tamarut uputili su riječi podrške natjecateljima i istaknuli Realizator kao uspješan model suradnje gospodarske i akademske zajednice koji studentima pruža mogućnost povezivanja teorije i prakse.

Stručni žiri u sastavu: stručna suradnica za razvojne projekte i financije Zaklade Andrea Laurić, direktor za razvoj poslovanja Step Ri-a Neven Tamarut, te predstavnik poduzeća (Nataša Grlaš, voditeljica razvoja marketinga i prodaje Arriva Hrvatska; Branko Papeš, direktor Dogma nekretnine; Biljana Maljković Jakovac, pročelnica Odjela za opće poslove i društvene djelatnosti Grada Kastav; Nataša Kovačić Stilinović, direktorica ljudskih resursa Hotela Njivice; Rafaela Bačić Milun, voditeljica pravnih poslova i intelektualnog vlasništva Jadran galenski laboratorij i Neven Kundija, direktor tvrtke MEP) ocjenjivao je sadržaj, strukturu i stil izlaganja, a predstavljeno je 26 inovativnih rješenja poslovnih slučajeva.

Članovi žirija po završetku pitching izlaganja dobili su pismena rješenja slučajeva. Zbroj bodova usmenog i pismenog dijela daje Realizator pobjednike. Rezultati će biti objavljeni 20. prosinca 2019. na mrežnim stranicama Zaklade.

Prva tri najbolja rješenja svakog poslovnog slučaja novčano se nagrađuju u iznosu 3.000 kuna za prvo mjesto, 2.000 kuna za drugo mjesto te 1.000 kuna za treće mjesto. Osim novčanih nagrada, bit će uručena i nagrada za najaktivniji tim, a pobjedničkim timovima Step Ri osigurao je i službeni razgovor za pristup programu besplatne podrške razvoja inovativnih poslovnih ideja.

Zahvaljujemo svim natjecateljima, partnerima i poduzećima na sudjelovanju i omogućavanju još jednog uspješnog Realizatora!

Foto galeriju pogledajte na poveznici.